WSPIERAMY

EKO
NGO

GMINA STAWIGUDA

Szkolna rozbudowa

GMINA GIETRZWAŁD
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gietrzwałdzie zostanie rozbudowany. Placówka powiększy się m.in. o nowe sale lekcyjne.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie mają powody do zadowolenia. Już wkrótce dostaną spory prezent, ponieważ ich szkoła zostanie zmodernizowana i rozbudowana. „Cieszymy się bardzo z tego, bo szkoła to przede wszystkim uczeń i nauczyciel, ale żeby mieć gdzie przekazywać tę wiedzę, potrzebne są odpowiednie warunki, więc w tym przypadku, kiedy zyskamy kilka klas, kiedy szkoła zostanie w dużej mierze przebudowana, ulepszona, odnowiona, to dla nas wielka sprawa” – podkreśla Wojciech Kosiewicz, p. o. dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie.

Po przebudowie całe poddasze zyska drugie życie. Pojawią tam się nowe sale lekcyjne i gabinety dyrekcji. W planach jest

zabudowa tarasu szkolnego, który stanie się biblioteką, oraz powiększenie przedszkola o dodatkowy oddział. Zostaną też wymienione drzwi i okna. Komunikację między piętrami usprawni nowa winda. „Żeby ta szkoła była jasna, czysta, przyjemna, wesoła, radosna, bezpieczna. Zadbamy również o poszanowanie energii, czyli o właściwe docieplenie, termomodernizację” – mówi Jan Kasprowicz, wójt gminy Gietrzwałd.

Rozbudową zajmie się firma z Iławy. Umowę podpisano już w Urzędzie Gminy w Gietrzwałdzie. „Cieszymy się na to zadanie. Wiemy, że to będzie trudne zadanie przy tej rozbudowie szkoły, dlatego, że będziemy pracować na w pełni funkcjonującym obiekcie, tym bardziej z mojego punktu widzenia cieszę się, że będziemy mogli pokonać taką trudność” – przekonuje Bartłomiej Kraweć, wykonawca inwestycji. Inwestycja ma być prowadzona w trakcie roku szkolnego, bez przerywania zajęć. Zakończenie prac przewidziano na koniec czerwca przyszłego roku. „Rozmawiałem z wykonawcą i tutaj w naszym zespole, i rozważamy kwestie, jak poszczególne czynności będziemy realizowali tak, żeby nie narazić młodzieży szkolnej, dzieci przed skutkami czynności podczas realizacji” – informuje Grzegorz Karpa, inspektor nadzoru inwestorskiego.

Koszt inwestycji to prawie 6 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów samorząd dostał z rządowego programu Polski Ład.